bn3

        Olen Indias ja Tiibetis studeerinud Yoga ja meditatsiooni instruktor. 
        PhysioPilates juhendaja kursus läbitud Soomes.

 • YOGATERAAPIA / PHYSIOPILATES

  HINGAMINE, LIHASLUKUD ja nende mõju.
  Võtame sisse kilde Physiopilatesest ja TaiChist. Räägime toitumisest. Tutvumine meditatsiooni põhitehnikatega. Saad proovida heli mõju kehale ja meelele – Tiibeti „Singing Bowls” ja Šamaanitrumm.
  MIDA SIIT SAAD:
  Teadmisi oma füüsise ja psüühika joonel hoidmiseks. Läbi SUUNATUD HINGAMISE, LIHASLUKKUDE, MEDITATIIVSE SEISUNDI ja kontrollitud JOOGAASANATE saad mõjutada lihast, liigest, vedelikeringlusi ja valitseda mõtte/emotsiooni alasid. Parandada rühti ja nägemiselundite tervist. Kõrgem tase on juba kehatemperatuuri ja energiavoogudega mängimine.
  Saad tööinimese 15min kiirkava oma lihasliinide ja vedelikeringluse aktiviseerimiseks.
  Oskuse tegeleda oma siselihaskonnaga mille levinud kehva olukord (tegeletakse välislihastega või ülekaal ehk „kehval vundamendil hiigelmaja”) on algpõhjus selja probleemides, lülisamba madaldumiste ja väljasopistuste tekkes. Suunatud teadlikule inimesele kes on jõudnud mõistmiseni – ilu, tervis, energiapuhtus ja tðakrate avatus on eelkõige oma kätes. NB! Vanus ega painduvus ei mängi rolli. Igaüks edeneb omalt platvormilt ja harjutuste tase seatud vastavalt inimesele.

 • TAO HARJUTUSED

  Shaolini – TaiChi päritoluga energeetiline ja liigeste heaolule suunatud liikumine. Koormab mõistlikult lihast, paneb liigesed ja energia mõnusalt liikuma. Stabiliseerib ja tugevdab psüühikat. Sobib mu isikliku tunnetuse põhjal tohutult hästi meie füsiloogilisi funktsioone pidurdavasse jaheduse perjoodi. Avab … sõna otses mõttes avab keha ja vaimu.

 • TRADITSIONAALNE ASHTANGA JA HATHA

  Link Ashtanga demo 1aste: Siit saab päris hea ilma kommerts efektideta pildi Ashtanga algtasemest. NB! Ei soovita iseseisvat järgitegemist enne kui pole saanud juhendust kogemustega juhendajalt liigesenurkade, bandhade ja vinyasa toetavast koostööst. Kevadeti “lubaduste” aegu on kiropraktikute ja osteopaatide uksetagused täis teooriaosa teadmisteta joogatajaid 🙂
  Link maskuliinsem Ashtanga: Demo meestele.

  Jõuline joogastiil.
  Hingamistehnika (Pranayama)
  Lihas(energeetilised)lukud (Bandhad)
  Keskendumine (Drishti)
  Liikumise ja hingamise sünkroniseerimine (Vinyasa)

  Tohutult võimas abivahend mis tasakaalustab kogu Su olemust … tingimusel kui oskad vahet teha algupärasel traditsioonilisel Yoga süsteemil ja modernsetel jooga paljundustel.
  Euroopa jooga analoogid on tänapäeval pigem fitness tüüpi treening. Lihaste äkilised liigutused aga toodavad täiesti teistsugust tulemit kui algupärase Yoga aeglased ja järkjärgulised liikumised koostöös hingamissüsteemi ja lihaslukkudega.
  Füsioteraapia laenab oma harjutuskompleksides väga palju Yogat. Erinevad venitus-, vaimse seisundi ja kehaparendus suunad laenavad Yoga asendeid ja teooriaid.
  Yoga tervikuna on kaheksast osast koosnev praktika milleks on eetika- ja moraalireeglid (yamad ja niyamad), kehapoosid (asanad), elujõu-praana kontroll ehk hingamistehnika (pranayama), tajude koondamine sissepoole (pratyahara), keskendumine (dharana), meditatsioon (dhyana) ning täielik ühtesulamine üliteadvusega (samadhi).

 • YIN/YANG YOGA

  Yin osa
  Stimuleerib meridiaane (energiakanaleid)
  Parandab paindlikkust, liigeste liikuvust ja liigutab sidekude
  Rahustab ja tasakaalustab meelt ja keha, vähendab stressi ja ärevust
  Aitab kaasa meditatsiooni oskustele

  Yang osa
  Tugevdab ja tooniseerib keha
  Parandab paindlikkust ja vedelike ringlust
  Suureneb vastupidavus
  Rahustab meelt, aitab sünkroniseerida liikumist ja hingamist
  Eemaldab kehas pinged ja takistused võimaldamaks prana voolamist

  NONSTOP võta ühendust kui kõnetab 🙂

 • HINGAMISTEHNIKAD ja MEDITATSIOON
  Inimese eluiga ja tervis sõltuvad paljus õigest hingamisest. Tsivilisatsiooni eest on inimene kallist hinda maksnud. Lapsed, loomad ja metslased hingavad õieti täiel rinnal … tsiviliseeritud maailma täiskasvanuist teevad seda vähesed. Sisselangenud rinnakorvid, längus õlad ja hapnikuvaene veri … keha ei saa küllaldaselt hapnikku – tervis halveneb, närvisüsteem kannatab.
  Mis on meditatsioon – oskus juhtida oma meelt.

  Enamus mentaalseid probleeme on Sinu välisärritajatele reageeringu tulemus. Läbi füsioloogiat mõjutavate hingamistehnikate ja meditatsiooni saad enesevalitsemise ja Sind ümbritsevate ärritajate valitsemise tarvis tegusa vahendi.